POEZIJASCG - forum POEZIJASCG -
DOBRODOŠLI NA FORUM O POEZIJI I JOŠ PONEČEMU !

POČETNAPOČETNA  PitanjaPitanja   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Korisničke grupeKorisničke grupe   REGISTRACIJAREGISTRACIJA 
 ProfilProfil   Proveri porukeProveri poruke   PristupiPristupi 

Kada bih mogla ponovo prozivjeti zivot

Napiši novu temu   Odgovori na poruku    POEZIJASCG - forum -> NAJDRAŽA PESMA
Pogledaj prethodnu temu :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
MirjanaL

Pridružio: 18 Sep 2007

PorukaPoslao: Pet Apr 04, 2008 11:53 pm    Naslov: Kada bih mogla ponovo prozivjeti zivot Odgovoriti sa citatom

Kada bih ponovo prozivjela zivot, otisla bih u krevet kada sam bolesna umjesto pretvaranja da ce se svijet prestati okretati ako ne budem
prisutna. Manje bih pricala i vise slusala.
Pozvala bih prijatelje na veceru cak i ako je tepih umrljan ili je kauc izblijedio. pojela bih kokice u -dobroj- dnevnoj sobi i manje bih brinula o necistoci ako moji pozele zapaliti vatru u kaminu.
Odvojila bih vrijeme za slusanje mog djeda o lutanju kroz njegovu mladost.Preuzela bih vise odgovornosti koje je nosio moj muz.
Ne bih nikad inzistirala da prozori automobila budu zatvoreni usred ljetnog dana jer je moja kosa taman isfrizirana i uredjena.
Sjela bih na travnjak, bez obzira na mrlje od trave.
Manje bih plakala i smijala se ispred televizora, a vise promatrajuci zivot.
Ne bih nikad kupila nesto zato sto je prakticno, jer se nece vidjeti mrlje ili zato sto ima dozivotnu garanciju.
Umijesto sto sam zeljela da sto prije prodje devet mjeseci trudnoce, cijenila bih svaki trenutak i shvatila da je carolija koja raste u meni jedina prilika da pomognem bogu u stvaranju cuda zivota.
Kada bi me djeca naglo poljubila, ne bih nikad rekla:Kasnije. Sada operi ruke prije rucka. Bilo bi puno vise -volim te- umjesto -Zao mi je-
Najvise bih, kada bih imala drugu priliku za zivot, cijenila svaku minutu, gledala je i zaista vidjela i nikada se ne bih osvrtala...
Prestanimo se znojiti zbog malih stvari.
Prestanimo se brinuti o tome tko nas ne voli i tko ima vise ili tko sta radi.
Umjesto toga, pocnimo cijeniti odnose koje imamo s onima koji nas vole.Razmisljajmo o tome cime nas je bog blagoslovio i sto cinimo svaki dan da poboljsamo sebe, umno, fizicki i emocionalno.

Erma Bombeck

PS.

Pismo je napisano kada je otkrila da umire od raka i upuceno je svima,
kao opomena.
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
Alfa

Pridružio: 24 Nov 2007

PorukaPoslao: Uto Sep 30, 2008 3:43 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Na zalost, covjek kad postane svjestan da mora otici spozna stvarne vrijednosti
Prikaži poruke iz poslednjih:   
Napiši novu temu   Odgovori na poruku    POEZIJASCG - forum -> NAJDRAŽA PESMA Sva vremena su GMT + 1 sat
Strana 1 od 1

Skoči na:  

Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu