POEZIJASCG - forum POEZIJASCG -
DOBRODOŠLI NA FORUM O POEZIJI I JOŠ PONEČEMU !

POČETNAPOČETNA  PitanjaPitanja   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Korisničke grupeKorisničke grupe   REGISTRACIJAREGISTRACIJA 
 ProfilProfil   Proveri porukeProveri poruke   PristupiPristupi 

Moj ART work

Napiši novu temu   Odgovori na poruku    POEZIJASCG - forum -> OSTALO
Pogledaj prethodnu temu :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
Sanjalica

Pridružio: 24 Okt 2007

PorukaPoslao: Sre Mar 18, 2009 1:36 pm    Naslov: Moj ART work Odgovoriti sa citatom

Dragi moji,
ovaj prostor Vam omogućava da nešto više kažete o sebi i svom radu.
Izvolite!!! Razz
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
ZoranHristov

Pridružio: 19 Feb 2007

PorukaPoslao: Sre Mar 18, 2009 1:52 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Ne mog' danas, imam neka vazna posla...u neko vazno drustvo sam upao.
Al zato sutra...ima sve da napisem, a drugari ima da procene da li sam ArtWorker i koliki.
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku AIM Adresa Yahoo Messenger MSN Messenger
ZoranHristov

Pridružio: 19 Feb 2007

PorukaPoslao: Sre Mar 18, 2009 6:35 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Rekoh sutra cu....al ne izdrzah. Sanja je moja drugarica, i znam da ne bi volela da ceka. Ujutru, dok pije kaficu moci ce da procita o mom artworkovanju.

Prvi putу животу pišem o svom ART worku, šta god to prevedeno na sprski znacilo, iako sam siguran da nisam kriv.

Kud bas sad da oko mene nema ni
gde nikoga da mi pojasni šta je moje art work.
Ako cemo sam da se prisecam, pamtim OTO, znate ono iz osnovne škole. Kad god je trebalo nešto da se uradi koncima, radila je majka, ako je trebalo u šper ploci, radio je cale.
Zbog takvog workovanja danas kad treba da promenim sijalicu pozovem drugare, stanem na stolicu, uhvatim rukom, a oni me okrecu u krug, nikako nisam ukapirao pravilo levog i desnog zavrtnja, pa iz predostroznosti drugari to rade umesto mene, moje je samo da se cvrsto drzim za sijalicu.

EEEE, imam ja i svojih umetnickih dela.
Jednom u sedmom osnovne trebali smo da naslikamo bistu narodnog heroja po kome je škola dobila ime. Izašao sam sa casa otišao u foto-sekciju, uzeo foto-aparat i slikao. Dok je u njemu bilo filma.
Kad je nestalo vratio sam se na cas i pitao nastavnika likovnog kad ce neko da dodje da mi pomogne i koliko slika je dovoljno da bi bista bila naslikana. Tada su nas ocenjivali slovima, pa je nastavnik Gile nekoliko puta rekao kroz zube C C C C C....on Ckce, ja Bek(e)cem, toliki trud....a niko da razume da sam samo hteo da bistu slikam iz više uglova. Za kaznu mi dao tempere, cetkicu i list papira i rekao mi "ovde naslikaj".
E, nece moci...hoce od mene da napravi slikara a odredjuje mi šta cu da radim, slikar, valjda slika po svojoj inspiraciji, ili kako mu naleti muza, sad, muza slikarstva ne postoji, toliko sam, valjda, naucio. Otud i toliko cudnih umetnickih dela.
Elem, gledam ja bistu narodnog heroja, i nacrtam svetog Savu, ono zbog tadašnjeg nivoa društvene svesti i društveno-politickog uredjenja, Sveti Sava morao je da prihvati i garderobu koja je bila u trendu, pa je umesto krstova po 'aljinama dobio petokrake, tako da su njegove aljine licile na kišnu kabanicu, a on sam, na izuzetno hrabrog coveka, jerbo, ko sme pred švabama da šeta sa tol'ko petokraka na sebi.
Medju nama...niko nije ukapirao da sam nacrtao sveca, a moj ART work dobio priznanje tako što je stavljen na izlozbeni pano povodom dana škole.
Uzivao sam dok sam gledao ljude koji zastanu da gledaju pano, i krste se lepoti mog ART workovanja, potpisano imenom i prezimenom i odeljenjem.
Krstili se, u ono vreme, kad je "religija bila opijum za narod".

U osmom me odabrali za sekciju iz srpskog...i dali zadatak da napišem pesmu na temu "racunajte na nas". Toliko sam racunao na njih da me je tekst pesme odveo skroz u drugu krajnjost. Da je Djole Balaševiz znao šta radim nikad mu ne bi palo na pamet da "za zakletvu Titu speva stih".
Na mene je u to vreme(i sada, naravno) mogao da racuna Partizan, i ja racunajuci da Partizan racuna na moju podršku napišem sledece:

" u ime svih nas Grobara s Juga
za zakletvu njemu napisao sam stih
ne pominjem Real, ni maj šeset šeste
jer rodjen sam ja posle njih.
PARTIZAN ŠAMPION!
Najbolji mi smo na travi, u vodi,
košarka naša jaca je strana
ovo je pesma Grobara s Juga
što zivimo zbog Partizana
PARTIZAN ŠAMPION
A zivot pred nama još titula nosi
rivali prete sa svih strana
ovo je poruka Grobara s juga
mi zivomo zbog Partizana
RACUNAJTE NA NAS"

Hteli nastavnici da me kazne zbog promašene teme...al' nisu mogli, zezn'o sam ih stihom.
Ova pesmica nije otišla na takmicenje, nagradu dobila pesmica koju je napisala jedna "drugarica" koja je znala da najveci sin naših naroda i narodnosti voli piletinu pa mu je pesmom porucila:
"ja sam nocas sama bila,
gacice sam ovlazila
druze Tito sanjala sam vas,
mi smo vaše racunajte na nas."
Ko zna, mozda nije bilo baš tako napisano proslo je "sto godina".

Pomenuto je negde da u ART work spada i kulinarstvo.
Kao šef kuhinje u jednoj kafani na meni sam stavio i jelo opisano kao "kobaja do jaja".
Umetnicki aranzirana srpska kobasica pored dva tvrdo kuvana jaja, sve to ukrašeno listicima peršuna oko jaja , a kao prilog sluzena je kašicica tartar-sosa.
ART Work na delu, obzirom da sam puno puta svojim ocima gledao kako uvazene gošce oblizuju usne a boga mi i prste nakon obroka...u misli im nisam zalazio, al sam zato široke ruke delio vizit kartice sa brojem telefona, na kojima sam se, pored kuvarskog umeca, reklamirao i kao majstor za krevete i kuhinjski nameštaj. Majstor sa dušom.
Ponovo ART Work...jeste, radio sam reparaciju stolova i kuhinjskog nameštaja, u dubo rezu.
Gazdaricu zasednem na radni sto, pa onda duboko rezim na nju, a nekad ako ona trazi cak i mjaucem.
To isto radili smo i sa francuskim lezajevima. Nakon zatezanja opruga, mebla i šrafcica na njima, testirali smo ih francuskim lezanjem. Gazdarice su uglavnom bile zadovolj(E)ne uslugom.

I eto, stigoh u ozbiljne godine, kad najcešce hvata kriza srednjih, i reših da se okušam u novoj vrsti ART Worka. Poceh da posecujem sajt poezijascg. I to mi je jedina veza sa umetnošcu.
Vi umetnici, a ja umem lepo da se umetnem i citam tako da smo medjusobno vezani ko "ovcije iznutrice".

U prilog tvrdnji da osim vas nemam nikakve veze sa umetnošcu napisah i ovo

Нисам ја песник
не пишем песме
само кроз игру ређам слова
а ако игра на нешто личи
то само значи да сам још дете
и да ми игра није страна
Нисам ја песник
нисам ни писац
ја сам једно велико дете
уместо играчке оловку држим
и њоме своје битке бијем
Нисам ја песник
нећу ни бити
ја само нећу да порастем
хоћу заувек да будем дете
ако никако, барем у души
и хоћу још да се играм
а кад се игра некоме свиди
једно дете постаће песник

Vi, dragi moji, sad vidite sta cete i kako cete...meni je bilo zadovoljstvo opisati svoj ART Work.
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku AIM Adresa Yahoo Messenger MSN Messenger
Sanjalica

Pridružio: 24 Okt 2007

PorukaPoslao: Čet Mar 19, 2009 1:08 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Zoki, Zokče, talentovano momče, pa mene sada stid da napišem šta sam sve radila...toliko uspeha i umeća nemam Rolling Eyes , jadna ja! Wink
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:   
Napiši novu temu   Odgovori na poruku    POEZIJASCG - forum -> OSTALO Sva vremena su GMT + 1 sat
Strana 1 od 1

Skoči na:  

Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu