POEZIJASCG - forum POEZIJASCG -
DOBRODOŠLI NA FORUM O POEZIJI I JOŠ PONEČEMU !

POČETNAPOČETNA  PitanjaPitanja   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Korisničke grupeKorisničke grupe   REGISTRACIJAREGISTRACIJA 
 ProfilProfil   Proveri porukeProveri poruke   PristupiPristupi 

SUSRETI PESNIKA * ZA MIRIS BOŽURA: Cirih, KŠ, N. Sad, BG, LE
Idi na stranu 1, 2  Sledeci

Napiši novu temu   Odgovori na poruku    POEZIJASCG - forum -> KOSOVO ZOVE
Pogledaj prethodnu temu :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
ljuba-trebotin
Site Admin

Pridružio: 10 Avg 2006

PorukaPoslao: Pon Feb 18, 2008 9:43 pm    Naslov: SUSRETI PESNIKA * ZA MIRIS BOŽURA: Cirih, KŠ, N. Sad, BG, LE Odgovoriti sa citatom

Na inicijativu Miljojka Milojevića, našeg druga Bileta, a podstaknut pesmom Nevenke Alispahić *KOSOVO ZOVE* otvorio sam stranu * A SAD KOSOVO ZOVE*
http://poezijascg.com/poezija/?cat=32"
gde svi koji su registrovani za objavljivanje na BLOGU mogu na jednom mestu objaviti svoje pesme posvećenje želji Srpskog naroda da se Kosovo i Metohija očuvaju kao sastavni deo Srbije.

Takodje na Biletovu inicijativu, a u dogovoru sa izdavačem naše knjige *POEZIJASCG - PRVI PUT* KPZ Kruševac, tj, njenim upravnikom Svetlanom Djurdjević, pokrećem inicijatuvu da se DRUGI SUSRETI PESNIKA sa sajta www.poezijascg.com, pod radnim nazivom *POEZIJASCG - ZA MIRIS BOŽURA* održe u Kruševcu, u Lazarevom gradu, sa programom i u terminu koji ćemo dogovoriti u narednim danima. Na pomenutim susretima bi govorili rodoljubivu poeziju i dogovorili se o izadavanju druge zajedničke knjige sa nazivom *POEZIJASCG - ZA MIRIS BOŽURA*.

Slične susrete mogli bismo organizovati i u nekom od Evropskih i Američkih gradova gde je to moguće realizovati.

Vašu prijavu i komentare možete postaviti u ovoj temi. Srećno Nam bilo !

Lazarev Grad u Kruševcu

Poslednji put izmenio ljuba-trebotin dana Sub Mar 01, 2008 10:12 pm, izmenio ukupno 2 puta
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora
Sanjalica

Pridružio: 24 Okt 2007

PorukaPoslao: Uto Feb 19, 2008 7:15 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Ljubo, ja sam uvek za lepo druženje. Računaj na mene.
Sanja
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
ZoranHristov

Pridružio: 19 Feb 2007

PorukaPoslao: Uto Feb 19, 2008 3:49 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

iako mi zdravstveno stanje nije u redu ovih dana, računajte na mene.
Ne umem da pišem rodoljubive pesme, ali ću biti tu da vas podržim.
Srećno nam bilo.
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku AIM Adresa Yahoo Messenger MSN Messenger
Rainbow

Pridružio: 31 Dec 2006

PorukaPoslao: Sre Feb 20, 2008 1:04 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Ja kao i Zoran ne umem da pišem rodoljubive pesme(ne umem ni one druge) ali mogla bih da prisustvujem...ako se susret organizuje posle 5-og marta.
Znači čekamo datum.
Pozdrav svima!
DaliborDjokic

Pridružio: 16 Avg 2007

PorukaPoslao: Sre Feb 20, 2008 7:07 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

..kao sto rekoh...Ja cu da pijem, a vi ratujte....
ZoranHristov

Pridružio: 19 Feb 2007

PorukaPoslao: Sre Feb 20, 2008 9:13 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

moze posle 5. marta, da bi nas bilo više
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku AIM Adresa Yahoo Messenger MSN Messenger
ljuba-trebotin
Site Admin

PorukaPoslao: Sre Feb 20, 2008 4:39 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Videćemo za termin, Nadam se da će biti izmedju 1 i 5 marta. Da li ti Vesna ikako možeš biti prisutna pre 5 marta?

Inače da Vas upoznam šta je za sada dogovoreno i obezbedjeno.

1. Obezbedjen je prostor za pesničko veče u Amfiteatru Crkve Lazarice koja sa nalazi u starom Lazarevom gradu.
2. Obezbedjena je medijska podraška regionalne televizije Kruševac, kao i ostalih medija u Kruševcu.( Danas smo ja i Svetlana Djurdjević - naš izdavač i kolega pesnik, najavili susrete)

Nastavljam sa sardnicima iz Kruševca rad na organizaciji i nadam se da ćemo se lepo družiti. Malo ćemo da pijemo (što reče Djole), a onda stihovima bitke da bijemo!

Pozdrav Svima! Ljuba
Rainbow

PorukaPoslao: Sre Feb 20, 2008 5:09 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Ja stižem 5-og u 12:10 -ako ne kasni avion...Pa dok prođem carinu...I nema šanse.
Uradite šta treba
P.S. Naša Crkva u NY je tražila dozvolu za održavanje demonstracija povodom Kosova.Nagađate šta se desilo?
-NIje nam odobreno!
Ljudi se organizuju pa će autobusima ići u Vašington...Neće ih biti u velikom broju, pretpostavljam,kao što bi bilo da su nam dozvolili javno okupljanje u NY.
Poz!
BileMilojevic

Pridružio: 04 Feb 2007

PorukaPoslao: Sre Feb 20, 2008 10:13 pm    Naslov: Prijava za Pesnički susret Odgovoriti sa citatom

Najzad, valjda sam sada pogodio, ako nisam-
onda ne znam šta da radim i kako...

Dolazim i ja, obavezno!

Napred, pesmom u boj ....!

Pozdrav svima, svima, svima...

Kosovo je naša Otadžbina!

M.Milojević

Ps. Hvala Vesni što mi objasni kako se ovo radi.
Nazad na vrh
vlasto68

Pridružio: 20 Feb 2008

PorukaPoslao: Čet Feb 21, 2008 12:02 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Пустили сте стрелу, и гле, јагње мирно стоји; и бацили сте копље на њега и јагње вас само гледа. Презрели сте га љубоморним страхом и шта вам још треба за кукавичји лет?
Ох, да! Треба вам гнездо славуја, да вам пева песму љубави. Но, ево сумрак гута светлост и славуј каже:“ Ја сам јагње и нећу вам ноћас певати, јер спремам песму за сутрашњу зору, а она је за вас недостижна; пошто ћете ноћас поломити и погубити сво ваше оружје.“
Срушили сте славују гнездо, тражећи јагње у њему, да правите ноћни пир. И када замахнусте сабљом на њега, јагње вам рече:“Ја сам славуј и сиромашна ће бити ваша гозба. Ево, спремам се да одлетим и ујутру ћу бити у свом стаду. Но, јутро је за вас недостижно, јер ћете тражити славуја у обореном гнезду.“
Но, доћи ће време, када ћете молити славуја за песму; и када ћете јагње тражити у вучијем чопору.....

Биће ми част да изговорим моје стихове:

О, како ми данас ври,
Лазарева крв, у мени.
У срцу, распуклом од јада:
играју његове свете сени
и моји снови, осуђени,
од одрођеног племена
што понизно клечи пред злом
послушног издајника и непријатеља...

У име Бога: видимо се у Лазаревом граду!!!
Поздрав од Власта О, како ми данас ври
lepa_S

Pridružio: 17 Avg 2006

PorukaPoslao: Sub Feb 23, 2008 11:28 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

ZA MIRIS BOZURA - DRAGI MOJI... SAMO NAPRED! NECEMO SE POVITI ONIM ARNAUTSKIM ZAGADJENIM GLAVAMA!!!
KOSOVO JE TEMELJ SRBIJE!

ZELIM VAM PRELEPE TRENUTKE!

SRECNO!

Ljubo bices jos danas obavesten na meil! Mi cemo odrzati .'susret pesnika' literarno vece' povodom Kos. i Metohije 29.2.08g. u Zürichu!

S'ljubavlju Lepa!

Poslednji izmenio lepa_S dana Sub Feb 23, 2008 12:55 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh
ljuba-trebotin
Site Admin

PorukaPoslao: Sub Feb 23, 2008 11:28 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

DA, Latinka mi je poslala sledeće obaveštenje:

Udruženje srpskih pisaca Švajcarske, održaće pesničko veče pod nazivom "ZA MIRIS BOŽURA" pod pokroviteljstvom SRPSKE PRAVOSLAVNE CRKVE, 29.02.2008. godine u 20.00 časova, u CIRIHU ul. Glattsteveg 91, 8051. Zürich.

Biće nam drago da se ovaj skup sto više omasovi kao doprinos svim nepravdama koje se u ovom trenutku dešavaju Srbiji, a posebno na Kosovu. Na ovaj način bi dostojanstveno pokazali našu veliku ganutost za ovako veliku nepravdu koju doživljavamo. Sa nama će te večeri virtuelno biti i naši dragi prijatelji po peru iz Srbije, koji su aktivni članovi sajta "POEZIJASCG", a čije ćemo pesme te večeri mi pročitati. A oni ( pesnici iz Srbije) uzvratiće nam istom merom i naše pesme čitati na pesničkim susretima širom Srbije!

Ovo je samo prvi, u nizu pesničkih susreta pod nazivom *ZA MIRIS BOŽURA* koji se nastavljaju već početkom marta 2008. godine u Kruševcu u Lazarevom Gradu i trajaće dok traje i borba da KOSOVO OSTANE SRBIJA!

Srdačan pozdrav u nadi da će ovaj skup proteći mirno i dostojanstveno i biti zabeležen u svim javnim glasilima!

SUSPS
Latinka Djordjević, Zürich

ljuba-trebotin
Site Admin

PorukaPoslao: Sre Feb 27, 2008 8:24 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Poštovani posetioci i pesnici.

Ovom pesmom Vam najavljujem niz pesničkih susreta širom Srbije i Sveta pod naslovom *ZA MIRIS BOŽURA - POEZIJASCG* na kojima će učešće uzeti svi pesnici (članovi sajta, a i oni koji to zasad nisu), kojima na srcu leži ideja očuvanja Kosova i Metohije u sastavu Srbije.

Prvi susreti pesnika desiće se već u petak 29.02.2008. godine u 20.00 časova, u CIRIHU ul. Glattsteveg 91, 8051. Zürich, u organizaciji udruženje srpskih pisaca Švajcarske, od kojih su mnogi i članovi ovog sajta. Pesničko veče pod nazivom "ZA MIRIS BOŽURA" održaće se pod pokroviteljstvom SRPSKE PRAVOSLAVNE CRKVE.

Susreti pesnika se nastavljaju 17.03.2008. godine u 18 časova istovremeno u Kruševcu, Beogradu, Novom Sadu, Leskovcu i drugim gradovima gde za to postoje adekvatni uslovi. Ideja je da ovi susreti *ZA MIRIS BOŽURA - POEZIJASCG* prerastu u svojevrsni PESNIČKI MARATON kojim se pesnici bore za ideju očuvanja Kosova i Metohije u sastavu Srbije, a time i za ideju mira, ravnopravnosti i poštovanja i očuvanja postojećeg Svetskog pravnog poretka!

Pozivam sve pesnike, udruženja, sajtove, organizacije kulture i druge zainteresovane da da zajednički organizujemo ove susrete pesnika.

Sve detalje možete dobiti:

na Email: pesnik@poezijascg.com

ili kod Svetlane Djurdjević
KPZ Kruševac tel 037 422140

Ovu pesmu je oslikala Lepa Simić.
pollakova

Pridružio: 30 Sep 2006

PorukaPoslao: Čet Feb 28, 2008 5:50 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Pozdravljam i vas i ovu ideju. Ako prohodam dotle eto i mene Razz
Rainbow

PorukaPoslao: Čet Feb 28, 2008 11:15 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Pa...ako nema ko-evo nosiću te ja
Prikaži poruke iz poslednjih:   
Napiši novu temu   Odgovori na poruku    POEZIJASCG - forum -> KOSOVO ZOVE Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu 1, 2  Sledeci
Strana 1 od 2

Skoči na:  

Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu