POEZIJASCG - forum POEZIJASCG -
DOBRODOŠLI NA FORUM O POEZIJI I JOŠ PONEČEMU !

POČETNAPOČETNA  PitanjaPitanja   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Korisničke grupeKorisničke grupe   REGISTRACIJAREGISTRACIJA 
 ProfilProfil   Proveri porukeProveri poruke   PristupiPristupi 

Bog, postoji ili ne ?
Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeci

Napiši novu temu   Odgovori na poruku    POEZIJASCG - forum -> TRAČ PARTY - Neobavezno
Pogledaj prethodnu temu :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
Aktus

Pridružio: 19 Avg 2007

PorukaPoslao: Uto Sep 18, 2007 1:08 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

pollakova ::
p.s. Ne svidja mis e sto se ova tema nalazi na (ili u) ''trac party''
!!!

LepaSimic

Ni meni, bas smo mogli i na nekom drugom topiku da je postavimo!!![/quote]

Slazem se sa tim da ovo nije mjesto za temu o Bogu i religiji, prigodnije je da to bude u tematskom cikluso o filozofiji, jer je religija svojim obimom i djelovanjem u domenu filizofskog shvatanja zivota.

Licno u sukobu sam sa svim religijama ovog svijeta, koje proteziraju materijalisticko zivljenje i ideolosku indokrinaciju gradjanja u cilji prikupljanja sredstava za lagodan zivot svestenstva.
Prvobitno vjerovanje u Boga klerici su totalno zloupotrijebili radi sopstvenog promovisanja u nedodirljive medju jednakima (slicno politicarima), sto je dovelo do zloupotrebe DUHOVNOG u interesu posatizanja MATERIJALNOG BLAGOSTANJA odabrane grupe (klerika).
Prema tome ovakve religije kako danas funkcionisu apsolutno NE.
BOG ili neka duhovna sila vjerujem da postoji, mada nisam sklon tumacenju na nacin kako hriscanstvo i islam to tumaci, imam svoje
misljenje o tome, ali smatram da je tema preozbiljna za ovu grupu topika, tako da ju necu elaborirati opsirnije.
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Yahoo Messenger
zoran

Pridružio: 17 Mar 2007

PorukaPoslao: Uto Sep 18, 2007 3:29 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Ovo sam postavio ovde zato sto je najcitanija tema, trac parti pa sta. Do sada se niko nije setio da je postavi ili nije bila interesantna ili,........
Tu je gde je, ako zelite vidite sa Ljubom da je premesti, nista nemam protiv.
Hajde da nastavim:

Citat:
Moja Vjera se zasniva na cvrstom uvjerenju da postoji smisao nasih zivota(dostojevski je rekao:"Ako Bog ne postoji sve je dozvoljeno").

Zivota ili duse, postoji li zivot bez duse ?

Citat:
Ima jos nesto interesantno...I ja uvek kazem..kako me On vodi tamo gde treba ...ili bolje receno-odvede me da vidim nesto sto nije ni malo prijatno..ili cujem...Jeste-nije prijatno cuti i videti stvari koje nisu u tvoju korist ALI SAZNAM ISTINU! Na primer-muz me slaze da je telefon platio 120 dolara...i te iste veceri nakon samo 5 minuta..ja se resim da ocistim deo plakara..koji nisam pipnula par meseci.Ruka mi sama polazi za jednom kutijom...otvaram je kao programirana i vadim neke papire.Svi polu-zuti i jedan cisto beli.Uzimam njega i gle cuda--danasnji datum..T-mobile..cena 320!To se desilo par puta...Ili jednostavno po nekad mi nesto kvrcne u glavi i ja jednostavno znam ko ce sta reci...Ako nesto "nanjusim" da se krije od mene--ne mogu da spavam--dok to ne nadjem.

Mislim da se to zove intuicija, ljudi kada su zajedno duze vreme lice jedni na druge, znaju kada neko laze, bar je kod mene tako. To nosim u sebi, osetim kada se nesto lose sprema u stomaku, kida i cupa i nazalost nikada ne gresim
Ni ovde u Crkvama Vesna nije bolje, ovde zvrce mobilni, komunisti je popune, ne zna se ko gde stoji pa ni ne idem.

Citat:
Zar ne mislite da je to vrijedno truda...ako ne bih tome stremio smatrao bih sebe nizim od beslovesne zivotinje koja zivi po instiktima zadovoljavajuci se da napuni svoj zeludac.

Za zver znam sta mi misli za coveka ne ! Ili mozda nisam u pravu, ali to nema veze sa Bogom.
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
likota

Pridružio: 31 Okt 2006

PorukaPoslao: Sre Sep 19, 2007 8:11 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Zivota ili duse, postoji li zivot bez duse ?

Duh Sveti nam je udahnuo zivot...dakle postoji zivot ovoga vijeka i zivot vjecni.Pitanje je paradoksalno i kontaradiktorno samim tim sto ne vidim
kojom mojom tvrdnjom je motovisano.

Citat:
Zar ne mislite da je to vrijedno truda...ako ne bih tome stremio smatrao bih sebe nizim od beslovesne zivotinje koja zivi po instiktima zadovoljavajuci se da napuni svoj zeludac.

Za zver znam sta mi misli za coveka ne ! Ili mozda nisam u pravu, ali to nema veze sa Bogom.

Zver ne misli...ona je beslovesna...upravo u tome i lezi svo ponizenje koje covjek namece samom sebi...sto radi i ponasa se kao beslovesna zivotinja,odbacujuci razum koji mu je Gospod dao...i naravno
ta sa Bogom ima i tekakve veze.
lepa_S

Pridružio: 17 Avg 2006

PorukaPoslao: Sre Sep 19, 2007 1:02 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

zoran ::
Ni ovde u Crkvama Vesna nije bolje, ovde zvrce mobilni, komunisti je popune, ne zna se ko gde stoji pa ni ne idem.

[quote likota]Zar ne mislite da je to vrijedno truda...ako ne bih tome stremio smatrao bih sebe nizim od beslovesne zivotinje koja zivi po instiktima zadovoljavajuci se da napuni svoj zeludac.

Za zver znam sta mi misli za coveka ne ! Ili mozda nisam u pravu, ali to nema veze sa Bogom.[/quote]

Rekla bih; Tema otisla u nedogled!!!

Varam li se?

Poslednji izmenio lepa_S dana Sre Sep 19, 2007 8:08 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh
lepa_S

PorukaPoslao: Sre Sep 19, 2007 1:30 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Poslednji izmenio lepa_S dana Sre Sep 19, 2007 8:16 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh
ZoranHristov

Pridružio: 19 Feb 2007

PorukaPoslao: Sre Sep 19, 2007 1:38 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

aj polako, lanče i katanče.
Znao sam šta može da ispadne od ovakve teme zato i nisam zalazio u detalje zašto ne verujem u boga.
(da ne bi mojih mame i tate...čisto sumnjam da bih sad kuckao ovde sa vama) toliko o njemu.

Oni koji veruju, neka nastave da veruju, pozvani su na piće pod uslovom da ne pominju boga i duhovnost i ono, kako ga likota napisa beslovesno (u poverenju nemam pojma šta to znači)
oni koji ne veruju pozvani su na piće, isto, pod uslovom da ne diraju popove i crkvu govoreći istinu o njima, što pak pogadja ove koji u njih veruju.
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku AIM Adresa Yahoo Messenger MSN Messenger
zoran

PorukaPoslao: Sre Sep 19, 2007 2:11 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Vuka koji je zver mozemo pripitomiti, coveka ne, ponekad je gori od zveri.
Duh sveti ili Bog daj druze, stalno citiras nekoga, ovo sam zapoceo da svi daju svoje misljenje, tudja znam i dosta mi ih je.
Dostojevski, ok, veleposednik, dokolicar, pa sta je mogao zimi da radi kad ne ubija sitne zivotinje nego da filozofira, nije jedini na zalost, kako od Bogumila ne osta neka misao ili mislimo da su bili jeretici ?
lepa_S

PorukaPoslao: Sre Sep 19, 2007 7:51 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Branka

Pridružio: 03 Jan 2007

PorukaPoslao: Čet Sep 20, 2007 12:23 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Kada teolozi pisu pesme
a pesnici raspravljaju o teologiji

kao da bakterije pisu sociologiju
a neskolovani objasnjava biologiju.

pozdrav svima

Branka
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora
ZoranHristov

Pridružio: 19 Feb 2007

PorukaPoslao: Čet Sep 20, 2007 6:47 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Pobratimko, i Leteća Holandjanko...udrite po lepoti, samo će lepota spasiti svet
Ni bogovi, ne bezbožnici to ne mogu.

Stao sam na stranu lepote.
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku AIM Adresa Yahoo Messenger MSN Messenger
pollakova

Pridružio: 30 Sep 2006

PorukaPoslao: Čet Sep 20, 2007 9:03 am    Naslov: Odgovoriti sa citatom

zoran ::
Vuka koji je zver mozemo pripitomiti, coveka ne, ponekad je gori od zveri.
Duh sveti ili Bog daj druze, stalno citiras nekoga, ovo sam zapoceo da svi daju svoje misljenje, tudja znam i dosta mi ih je.
Dostojevski, ok, veleposednik, dokolicar, pa sta je mogao zimi da radi kad ne ubija sitne zivotinje nego da filozofira, nije jedini na zalost, kako od Bogumila ne osta neka misao ili mislimo da su bili jeretici ?

Ti si Zoki, koliko sam shvatila trazio da iznesemo svoj stav a ispade da si u stanju da se posvadjas sa svima koji nemaju isto misljenje kao ti.
Pa ako ne verujes, okej je sasvim, zasto otvaras ovakve teme? Ali to ti ne daje za pravo da pljujes po tudjim uverenjima. Hoces da kazes da su svi koji veruju(ogranicavam se od toga u sta)dokolicari???
Ako ti je dosta tudjih misljenja zasto ih trazis?!
zoran

PorukaPoslao: Čet Sep 20, 2007 1:06 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

Ne Svetlana ne svadjam se, iznosim misljenje, a dokolicari nisu vernici vec sam mislio direktno na Dostojevskog koga svi citiraju kao Bibliju. Ja nism rekao da ne verujem, samo da imam malo drugacije misljenje.
Branka

Pridružio: 03 Jan 2007

PorukaPoslao: Čet Sep 20, 2007 3:21 pm    Naslov: HA HA HA HA HA HA E PESNICI Odgovoriti sa citatom

nije DOSTOJEVSKI bio veleposednik nego TOLSTOJ( JASNAJA POLJANA...ETC!!!!!

HA HA HA NATRAG U SKOLU,DELIJE!

POMISLIH NA lEPU lUKIC KOJA JE NEKAD IZJAVILA DA JE NJEN NAJDRAZI PISAC: TOLSTOJEVSKI.....
Nazad na vrh
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora
Aktus

Pridružio: 19 Avg 2007

PorukaPoslao: Čet Sep 20, 2007 4:07 pm    Naslov: Re: HA HA HA HA HA HA E PESNICI Odgovoriti sa citatom

Branka ::
nije DOSTOJEVSKI bio veleposednik nego TOLSTOJ( JASNAJA POLJANA...ETC!!!!!

HA HA HA NATRAG U SKOLU,DELIJE!

POMISLIH NA lEPU lUKIC KOJA JE NEKAD IZJAVILA DA JE NJEN NAJDRAZI PISAC: TOLSTOJEVSKI.....

Prvo sta da radim u skoli, da ucim (mator sam za to) ili da poducavam (nezainteresovan sam za to).

Drugo, na osnovu jednog grijesnika, nemo da nas u logor(tabor) svrstavas sve, jer nismo svi isto grijesni. Razvrstaj malo, po obujmu grijesnosti Twisted Evil (mozda neki trebaju i u predskolsku).

Trece i ti nam se pridruzi, vidi bona kako si nepismena, neznas koja su velika a koja mala slova Razz . Rolling Eyes

Za mene licno ako ima koj aza laponce, gde se sluzi meze i pice Cool Laughing

i cetvrto slazem se sa Zokom od kude Pljeskovac 1000 procentualno.

A sad ozbiljno, mislim da je religioznost licna stvar i u to ne bi trebalo cackati, jer su neki ljudi preossjetljivi na licna ubjedjenja i vjerovanja.

PS: Rekoh ja da je pogresno parkirana tema.
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Yahoo Messenger
Rainbow

Pridružio: 31 Dec 2006

PorukaPoslao: Čet Sep 20, 2007 5:11 pm    Naslov: Odgovoriti sa citatom

recho i ja da je shkakljiva Smile.
Branka Smile nemoj me saljes u skolu ..ko Branku te ljubim...
Ali je fino sto si "nalutala" i ja jedva cekam da procitam tvoje misljenje-ne u stihu-ne-pesnicki,ne-teoloski...Jednostavno licno tvoje misljenje.
Moze li?
Prikaži poruke iz poslednjih:   
Napiši novu temu   Odgovori na poruku    POEZIJASCG - forum -> TRAČ PARTY - Neobavezno Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeci
Strana 2 od 5

Skoči na:  

Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu